kacpaw91 napisał(a):
|
@jova, przeczytaj jego wpisy sprzed roku. No właśnie - wtedy... było wspaniale.
|
A co mają do tego oceny na forum? Wielu zmieniło zdanie o Valckxsie zobaczywszy jak pracuje i jakie ma efekty. Bednarza oceniamy za całokształt kariery w roli dyrektora. Jego znamy od dawna. Nic nie zbudował i nie stworzył ani w Legii, ani w Wiśle. Finalnie pogrążył te kluby, bo nie rozwijały się za niego. Dlaczego teraz nagle miałoby być inaczej? Za to, co zrobił wiosną, w normalnym klubie już powinien polecieć, bo kolejny raz bardziej zaszkodził niż pomógł.
kacpaw91 napisał(a):
|
Odnoszę wrażenie, że dla niektórych wystarczył jeden cudowny wynik w meczu Fulham - Odense i oceniają minioną politykę za wspaniałą i wielki wzorzec.
|
Nieprawda. Valckxa oceniamy za całe półtora roku, które przyniosło MP i historyczny wynik w Europie. Bednarz i każdy inny krajowy dyrektor sportowy może tylko o tym pomarzyć. Oraz za pozytywne przemiany w klubie w duchu europejskich standardów – scouting, walka o szkolenie, skuteczną politykę kadrową. Jego piłkarze dawali dobre wyniki, nie zarabiając ani najwyższych kontraktów w lidze, ani nie kosztując milionów euro odstępnego.
kacpaw91 napisał(a):
|
Jej twórcy (tercet B-M-V) są pewnie teraz rozchwytywani przez największe kluby w Europie?
|
Valckx pracował w topowym klubie Europy. Z sukcesami. Czego nie można powiedzieć o Bednarzu. Łysego nigdzie nikt nie chciał, nawet w kraju. O Chinach, czy jakichkolwiek innych miejscach nie mówiąc. Bo każdy normalny prezes klubu słysząc co ów Bednarz wygaduje, jakie ma poglądy i pomysły, najwyżej może pukać się w czoło.
kacpaw91 napisał(a):
|
Wielu nie zauważa, że to jest znacznie słabsza drużyna niż np. 5 lat temu. Nie zauważają, że to było do przewidzenia, że właśnie w tym czasie będziemy budowali drużynę od nowa.
|
Nie zgadzam się z tym. Wisła np.: 5 lat temu regularnie dostawała lanie w pucharach. I to wcale nie od mocniejszych zespołów niż Litex. A i w lidze nie zawsze udawało się wygrywać. Żadnego lepszego i „bardziej zaangażowanego” stylu gry nie było. A że trzeba będzie budować drużyne od nowa? I co z tego – Valckx przed 2 laty też budował „od nowa”, między innymi dzięki wcześniejszym zarządzaniu Bednarza czy Skorży. Pokazał, że potrafi to robić – ta jego budowana „od nowa” drużyna tanim kosztem zdobyła MP i zagrała świetnie w Europie. Mogło by się to powtarzać co rok, przy takim efekcie nie miałbym nic przeciwko. Bo lepszy dla Wisły zakontraktowany na rok, ale skuteczny Biton, niż teoretycznie tańszy, ale finalnie droższy, bo nie zdobywający bramek Sikorski na 2-3 lata.
kacpaw91 napisał(a):
|
Teraz 33-letni Głowacki okaże się pewnie naszym najlepszym obrońcą. Wspaniale to świadczy o naszej defensywie. Brożek pewnie okazałby się najlepszym naszym napastnikiem, a Piotrek Brożek wzmocnieniem... Smutne.
|
Albo dokładnie na odwrót. To tylko Twoje spekulacje.
kacpaw91 napisał(a):
|
Co z tego, że mieliśmy siatkę skautów jak efektów pracy nie widać.
|
Jak to nie? Wiesz ilu jest teraz młodych i zdolnych chłopców spoza Krakowa, starannie wybranych przez scoutów w grupach młodzieżowych? Więcej niż kiedykolwiek przedtem. Przejdź się na trening, to zobaczysz, a nie wypisuj bzdur. Od tego się zaczyna.
kacpaw91 napisał(a):
|
Skauting Legii i kilku innych drużyn Ekstraklasy jest lepszy!
|
Akurat. Ilu wartościowych obcokrajowców typu Meliksona, Bitona czy Genkowa znalazł ten ich scouting? Jednego Luboję? A wśród młodych, ich Akademia funkcjonuje już wiele lat – jakim cudem działania Valckxa w jeden rok miałyby dać taki sam efekt?