Wyświetl pojedynczy post
Szpen
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: i don't give a fuck

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#17671
Stary 14.06.2012, 08:25
wislak68 napisał(a):Wyświetl post
1. No właśnie nie wyjaśniliśmy. Ty twierdziłeś że wykonawcy "sami sobie są winni". Ja natomiast byłbym ciekaw Twojego zdania na temat przyznania generalnego wykonawstwa budowy autostrad firmom w rodzaju: NDI, Poldim, Radko, DSS, SB Granit czy Covec? Albo innymi słowy: czy gdyby wykonawstwo odcinka C autostrady A2 przyznano firmie Szpenio S.A. oferującej najniższą cenę w przetargu, po czym firma ta zbankrutowałaby w trakcie realizacji kontraktu zostawiając niespłaconych podwykonawców w kwocie kilkudziesięciu milionów PLN to też twierdziłbyś że wykonawcy "sami sobie są winni"
Na jakiej podstwie twierdzisz że "rząd płaci"? Bankrutujące firmy twierdzą coś zupełnie odwrotnego utrzymując że zaległości ze strony budżetu sa główną przyczyną ich bankructwa.
2. Oczywiście że mogła zabronić. Tak jak zabroniła demonstracji Solidarności. Zwyczajnie nie chciała zabronić przemarszu kibiców rosyjskich pod przywództwem działacza partii Żyrynowskiego. Co więcej konsultowała z nim i z służbami porządkowymi szczegóły techniczne przemarszu.
3. Odnoszę wrażenie Szpeniu że Twoja wiedza na temat stosunku elit krajów Zachodnich do zdarzeń typu: katastrofa smoleńska czy artystyczne występy Gajowego jest mniej więcej taka sama jak wiedza świni na temat nieba. W momencie gdy pewne sprawy do Ciebie dotrą być może opadnie z Ciebie powłoka leminga. Czego oczywiście bardzo szczerze Ci życzę. Na chwilę obecną będziemy musieli pozostać przy tym: "A mnie interesuje, co myśli zwykły angol, niemiec czy hiszpan" (swoją drogą ciekawe że nie wymieniłeś Rosjan). Stawiaj im piwo, polecaj uroki jazdy po "przejezdnych" autostradach i ciesz się wewnętrznym przekonaniem że właśnie sprawiłeś że Polska stała się "mniej zaściankowa". Tylko nie dziw się że dla tych rozsądniejszych będziesz tylko beniaminkiem.
4. Jeśli nie masz nic przeciwko to zgodnie z Twoją wcześniejszą sugestią oprę swój pogląd na tę sprawę o opinie prasy zagranicznej (w tym wypadku rosyjskiej) która sprawę zamieszek widzi nieco inaczej niż Ty. A mianowicie:
W ocenie "Rossijskiej Gaziety", policja wyraźnie straciła kontrolę nad sytuacją. "Duża część funkcjonariuszy powstrzymywała bezpośrednich uczestników (marszu). Po drugiej stronie policjanci rozpędzali Polaków. W środku praktycznie bezkarnie walczyli chuligani"
"Szczególne rozdrażnienie wśród Polaków wywołała flaga ZSRR, wbrew ostrzeżeniom przyniesiona przez któregoś z kibiców"
i jeszcze Moskiewskije Nowostii:
"pochód rosyjskich kibiców ulicami Warszawy przed meczem z Polakami rozpalił namiętności do czerwoności"
I jeszcze link z mediów polskich potwierdzający tezę numer jeden powyżej:
http://www.rmf24.pl/news-nie-udalo-s...o-w,nId,612278
A więc prasa rosyjska wskazuje na: złą pracę policji (organizatorów), prowokowanie Polaków flagą ZSRR i bezsensowność organizacji marszu kibiców rosyjskich (a zgodę na to wydała Bufetowa). Zupełnie inaczej niż Twoja teoria "kilku głupków". Powiem szczerze że w tym konkretnym wypadku argumenty prasy rosyjskiej przekonują mnie znacznie bardziej niż Twoje.
Ad1. generalni wykonawcy jako zwyciezcy przetargu daja gwarancje ze maja zapewnione finansowanie. Najprosciej: rzad placi za wystawione faktury. Czyli po skonczeniu danego etapu. Zeby generalny mogl skonczyc dany etap potrzebuje finansowania - swojego lub z zewnatrz. Skoro ma zatory pllatnicze, oznacza to ze zle zaplanowal swoje finanse i jest sam sobie winie. Rozumiesz?
Ad2. Po pierwsze zdecyduj sie czy zgodzila sie czy mogla zabronic. Bo to sa 2 rozne sprawy. Na dole posta pisze ze dala zgode, a w tym punkcie piszesz ze mogla zabronic. To Ci tlumacze: nie dala zgody, bo nie miala do czego dawac. I nie mogla zabronic, bo to byl zwyklu przemarsz. Zobacz na Gdansk i Niemcow. Przeszli i nie bylo klopotu. Jakby Grecy szli, tez nie byloby problemu. Ale jak Ruscy ida, to problem prawny?
Ad3. leże i kwicze. Ten który wraz ze swoimi PiSowskimi przyjaciółmi ciągle powtarza, że ma w dupie jak Nas świat postrzega oraz wyma..... szabelką jaka to Polska dumna i szlachetna teraz się przejmuje co myslu o niej Merkel,Putin czy inny Holland. Daj spokój.
Ad4. 2 z 3 punktów są winą rosjan. Flafa i próba marszu.Chcieli maszerować to poszli. I mogli sobie iść w spokoju, gdyby nie banda łobuzów pod sztandarem patriotyzmu nie zaczeła ich lać.