raindog napisał(a):

|
Co do wczorajszych wydarzeń: kilku idiotów nakręciło kilku innych idiotów, którym wylał się mózg (czyt. były to karki) i zrobili wiochę. A zwalanie winy na HGW to rozumowanie - gdybyście zabronili posiadania broni, to nie zabijał bym ludzi na ulicach.
|
No to w takim razie kilka dodatkowych teorii na ten temat prosto z "Rossijskaja Gazieta" (to dla Szpenia który wyrabia sobie ocenę mistrzostw na podstwie zagranicznej prasy

):
W ocenie "Rossijskiej Gaziety", policja wyraźnie straciła kontrolę nad sytuacją. "Duża część funkcjonariuszy powstrzymywała bezpośrednich uczestników (marszu). Po drugiej stronie policjanci rozpędzali Polaków. W środku praktycznie bezkarnie walczyli chuligani"
"Szczególne rozdrażnienie wśród Polaków wywołała flaga ZSRR, wbrew ostrzeżeniom przyniesiona przez któregoś z kibiców"
i jeszcze Moskiewskije Nowostii:
"pochód rosyjskich kibiców ulicami Warszawy przed meczem z Polakami rozpalił namiętności do czerwoności"
A więc prasa rosyjska wskazuje na: złą pracę policji (organizatorów), prowokowanie Polaków flagą ZSRR i bezsensowność organizacji marszu kibiców rosyjskich (a zgodę na to wydała Bufetowa). Moim zdaniem konkluzje całkiem trafne.
edycja:
I jeszcze link z mediów polskich potwierdzający tezę numer jeden powyżej:
http://www.rmf24.pl/news-nie-udalo-s...o-w,nId,612278