wislak68 napisał(a):

Bardzo ciekawa informacja. Moim zdaniem na wdrożnie rygorystyczne tego: "Państwa członkowskie nie mogłyby suwerennie zaciągać nowych długów. Rządom wolno byłoby dysponować jedynie tymi środkami, które mają pokrycie we własnych dochodach państw." nie ma szans. Znaczyło by to że od niemieckiego "tak" zależeć będą nie tylko Grecy czy Irlandczycy ale również: Hiszpanie, Włosi czy Brytyjczycy. A tego nie łyknie nikt. No chyba że w grupie ministrów finansów głosowanie byłoby większościowe. Ale wtedy znaczyłoby to tylko tyle że niemiecki podatnik będzie finansował kryzys budżetowy Włoch i Hiszpanii. A Niemcy aż tak naiwni nie są .
|
Brytyjczycy nie do końca, bo ta część paktu fiskalnego dotyczyć ma tylko państw strefy euro