Markus napisał(a):

Jacy "przepłaceni" piłkarze? W stosunku do wyniku, który zrobili, byli bardzo tani - każdy sprowadzony przez Valckxa łącznie kosztował klub znacznie mniej, niż Wisła zarobiła dzięki ich grze w lidze (MP w poprzednim sezonie) i pucharach. Żaden nie kosztował horrendalnych sum odstępnego. Żaden nie miał najwyższych kontraktów w lidze.
Możemy oceniać Bednarza. Nie tylko dlatego, że już był dawniej w klubie, doprowadzając go swoimi rządami do zapaści sportowej i finansowej (ciężka kompromitacja w pucharach, mająca przełożenie i na budżet), ale też i z powodu działań wiosną obecnego roku, którymi moim zdaniem - podobnie jak i części innych forumowiczów - pozbawił Wisłę pucharów również w nadchodzącym sezonie.
A jeśli chodzi o Cracovię i jesiennych derbów z poprzedniej rundy, do której widzę niektórzy ciągle nawiązują: za Valckxa Wisła miała korzystny i stanowiący powód do radości bilans bezpośrednich meczów: 3 zwycięstwa, 1 porażka. Na Kałuży nienawidzą Valckxa i jego zawodników. Niestety, nie da się wygrywać 10 na 10 meczów derbowych: tego nie potrafi nawet Barcelona, Juve, czy Real.
Natomiast w kwestii wypożyczenia Bitona: był to bardzo dobry ruch. Za ok 300 tyś Euro pozyskaliśmy na cały sezon klasowego i bramkostrzelnego napastnika, który przyczynił się walnie do pozyskania o wiele większych pieniędzy przez klub. Gdyby nie Bednarz, który już w kwietniu dobitnie oznajmił mu, że bez względu na to, co pokaże klub go nie wykupi, z pewnością wiosną grałby znacznie lepiej.
|
Mądralo, już po rewanżu na Cyprze było wiadomo, że Nunez i Biton nie będą wykupieni. Kilka miesięcy przed przyjściem Bednarza. Wówczas zrodziła się dziura finansowa w wysokości kilku milionów euro, bo czcigodny duet B&V nie przewidział opcji - braku awansu do LM.