serek.c2 napisał(a):

Szpenio - jakie są kryteria przetargów? Co jest najważniejsze, żeby szanowne Państwo zainteresowało się ofertą?
edit. Wiesz co - lepiej nie odpisuj, nie chce mi się wchodzić z Tobą w jałową dyskusję. Więcej cierpliwości wykazuje wiślak68, zapewne On kolejny raz Cię wypunktuje i znikniesz na kilka tygodni...
|
Jak widać Szpenio nie podejmuje rękawicy.
Biedak swoją wiedze o budowie dróg w Polsce czerpie z forum internetowego i zapewne musi teraz skonsultować ze swoimi kolegami w kusych majtkach jak wyjaśnić ten fenomen że nie dość iż do przetargów dopuszczono firmy które budowę autostrad widziały tylko w telewizji to jeszcze zostają one wybrane do ich budowy jako liderzy konsorcjów (ciekawe czy ma to coś wspólnego z faktem że własciciele tych firm mają związki z obecnym reżimem?). Co więcej: wiedząc już jakie konsekwencje może spoodować taki wybór, rządzący nie mają najmniejszych oporów przed tym aby budowę strategicznego odcinka powierzyć bez przetargu firmie która autostrady nigdy nie budowała i której największym aktywem jest jej "lobbysta". Skonsultuj też Szpenio z kolegami jak wyjasnić to, w sumie dość kompromitujące zderzenie, kiedy minister od dróg na kilka dni przed bankructwem wspomnianej firmy utrzymuje że jej standing jest znakomity i (co więcej) na bieżąco monitorowany przez ministerstwo. Ciekawe że już sam ten fakt nie spowoduje w Twojej głowie zapalenia się czerwonego światełka z pytaniem: jakimi do chole... idiotami otacza się nasz minister od dróg

Ale żeby uogólnić problem, ciekawe dlaczego nie zastanowiłeś się na czym polega ten fenomen (na miarę światową ) w którym im więcej wydamy na infrastrukturę tym gorsza staje się sytuacja polskich firm budowlanych a gospodarka zaczyna popadać w recesję

Ostatni taki cud zdarzył się za Gierka: im więcej wydawano na infrastrukturę tym kryzys stawał sie głębszy. Jeśli podzielisz się z nami swoimi przemyśleniami w tym względzie to spróbuj jeszcze rozgrzeszyć swoich faworytów z tego że ja jako podatnik za ich "politykę budowy dróg" będę musiał płacić podwójnie: raz w transzach dla zbankrutowanych firm a dwa jako wyplaty dla podwykonawców tych firm

Jeśli wspólnie ze swoimi kolegami z forum uporządkujesz już sobie w główce odpowiedzi na te pytania to przemyśl swoją poprzednią tezę. Przypomnę:
sami sobie są winni. I wyjaśnij nam wtedy czy nadal uważasz że winnymi są cwaniaki którzy skorzystali z otwartej furtki pozostawionej przez rząd czy raczej rząd który te furtki otworzył (co widać już dziś bardzo wyraźnie: nie bezinteresownie).
Podejmiesz rękawicę Szpenio czy podkulisz ogon tak samo jak w przypadku asfaltu kładzionego na mokrą nawierzchnie na A2
