|
Quioto pokazał się na tyle dobrze że warto mu się przyjrzeć bliżej. Przede wszystkim wyglądał dobrze pod względem motorycznym co przy jego budowie fizycznej może być dużym atutem. Mając na uwadze wiek piłkarza możemy przypuszczać, że jeszcze nabierze tężyzny fizycznej.
Ciężko jest porównywać tego piłkarza z Bitonem bo widać że różnią się w wielu aspektach. Biton wyglądał bardzo średnio pod względem biegowym, nie był to piłkarz wygrywający pojedynki 1v1 dzięki szybkości, unikał walki. Natomiast o Quioto można powiedzieć, że potrafił zejść do boku i wygrywać pojedynek 1v1, ma też predyspozycje aby przetrzymywać piłkę z przodu.
Technika strzału Bitona jest momentami perfekcyjna, naprawdę ciężko jest trafiać w piłkę tak precyzyjnie oraz mocno jak robi to Dudu dlatego pod tym względem Quioto nie ma szans. Biton w tym aspekcie nie był ponad przeciętny tylko w Polsce lecz czyni go to unikatowym także w skali światowej. Gdyby ten Biton nie był taki sztywny na tym boisku tylko prezentowa jakąś przyzwoitą gibkość oraz motorykę to mógłby być piłkarzem światowego formatu.
Odnośnie prawdopodobnie naszego nowego nabytku to dużo będzie zależało tradycyjnie od głowy bo możliwości do gry w piłkę Quioto ma.
Ostatnio edytowane przez westersyl : 07.06.2012 o godz. 08:49.
|