Wyświetl pojedynczy post
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#17548
Stary 05.06.2012, 16:40
Szpen napisał(a):Wyświetl post
To może jeszcze raz od początku.

Gość podał 3 główne kryteria:

1. zatrudnienie 16 mln z kawałkiem
2. średnia pensja 3600 zł.
3. ZUS 700 zł z okładem


A teraz ja:

Ad.1 16 mln z kawałkiem jest zatrudnionych w Polsce. Ta liczba oznacza wszystkich zatrudnionych, zaówno w przedsiębiorstwach, administracji, rolnictwie itd. Tu liczy sie wg metodologii BAEL
Ad.2 3600 zł to średnia dla przedsiębiorstw w której pracuje 4,5 mln osób. Średnia liczona jest wg pracujacych w gospodarce narodowej.

Ad3 podsumowanie. Nie można liczyć średniej 700 zł emerytalnego dla 16 mln pracujacych, bo tak to nie wyglada. Srednio 700 zł płaci 4,5 mln zatrudnionych w gospodarce narodowej. Od tego trzeba odjac rolnikow - 2 mln, samozatrudnionych, MSP, OFE, wcześniejsze emerytury pomostowe, policje i służby które nie płacą składek itd. itd.

Naprawdę takie uproszenie jak w podanym poście byłoby cudowne. Realia są jednak zupełnie inne.

puścił takiego bąka pewnie jakiś zafajdany gimnazjalilsta z gilami, a Drozd i Hunter łykneli to jak młode pelikany.
Jeśli prawdą jest to, co piszesz o tych 16 mln zatrudnionych, że mieszczą się tam wszyscy pracujący, to masz rację. Tekst jest naciągany. O czym zresztą pisałem od samego początku
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....