Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
elliot_ness
Senior Member
 
 
Od: 01.2005
Skąd: Królewski Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#21375
Stary 02.06.2012, 13:01
Acima napisał(a):Wyświetl post
To chyba najczęściej powtarzana bzdura, że utrzymanie drużyny jest tańsze w I lidze. Przecież kontrakty zawodników nie ulegają obniżeniu po spadku z ekstraklasy. Za to przychody z transmisji i dnia meczu spadają do niemal zera, więc niby jakim cudem ma być lepiej? Na przykład taki Górnik Zabrze narobił sobie ogromnych długów przez rok nieobecności w najwyższej klasie rozgrywkowej. Gdyby nie wywalczony awans w końcówce sezonu to mogłoby tam dojść do bankructwa.
Niekoniecznie to bzdura najlepiej opłacani pilkarze albo odejdą z klubu albo zostana sprzedani. Na ich miejsce przyjdą wychowankowie lub piłkarze z podpisanymi kontraktami wczesniej. Możliwy jest też powrót tak jak w przypadku sraxy Pawlusińskiego czy Cabaja a zarabiali oni w klubach 20 tyś miesięcznie. Biorąc pod uwagę poziom sportowy z ekstraklasy a z 1 ligi sracovia sportowo nie straci. Inną kwestią jest kasa z canal+. Ale jak powiada mój znajomy zawsze trzeba mieć dwie firmy jedną która przynosi minimalne zyski i drugą która przynosi maksymalne straty. Tak jest w większości polskich klubów.
Odpowiedz cytując