Gwiaździsty napisał(a):

|
Robieniem takiej bezkształtnej masy niewolników zajmują się specjaliści. Dla przygłupów euroentuzjastów to jest nie do wychwycenia. Kilka lat takiej eurosieczki i młode pokolenie bedzie sie identyfikowac tylko ze swoim panem czyli tym co płaci pieniadze. Jak w pańszczyźnie. Nie beda już czuć żadnego związku z rówiesnikami z Pomorza czy Wielkopolski bo będą oni dla nich obcy tak samo jak rówiesnicy z Wiednia czy Zagrzebia. A wypłukani zostaną z jakiegokolwiek patriotyzmu. Nie będa protestować jak przez np. Pomorze zostanie przyłaczone najpierw do eurolandu Meklemburgii i Pomorza Przedniego a potem juz w nim zniknie.
|
Dramatyzujecie trochę.
Polska flaga i hymn są eksponowane, 4-klasista musi znać hymn (teoretycznie).
Problemem polskiej szkoły jest brak dyscypliny, małe wymagania, odtwórcze klepanie treści.
O polityce można porozmawiac z niewielką grupą licealistów; reszcie to wisi, jedyne co lubią z polityki to pośmiać się z Jarka. Wiedza historyczna? Śmiech, o Wołyniu nie ma co wspominać, Kresy to jakas abstrakcja, za to fajnie jest przyszpanowań koszulką z mordercą z Argentyny, ew. z napisem Sława partii.