Hmm... swoją wiedzę czerpię z dzisiejszego wydania Rzeczpospolitej.
Rzeczpospolita napisał(a):
|
Gwarancję dla UEFA, że Polska nie opodatkuje jakichkolwiek przychodów uzyskanych w związku z organizacją turnieju - od dochodów piłkarzy, sędziów, trenerów po członków sztabu medycznego drużyn - podpisała w maju 2006 r, ówczesna minister finansów w rządzie Jarosława Kaczyńskiego Zyta Gilowska
|
dalej
Rzeczpospolita napisał(a):
|
Rozmowy z UEFA trwały od 2005r. - prowadził je Mirosław Gronicki, ministerów finansów w rządzie Marka Belki. Ostateczne gwarancje podpisała Zyta Gilowska.
|
i na koniec
Rzeczpospolita napisał(a):
|
Nie wykonanie tych gwarancji skutkowałoby zerwaniem umowy z UEFA w trybie natychmiastowym
|
Nic nie wspomnieli o instrumentach prawnych które pozwoliłyby temu zapobiec, więc czy mógłbyś rozwinąć tą kwestię?