Wyświetl pojedynczy post
Gwiaździsty
Senior Member
 
Od: 04.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#17358
Stary 30.05.2012, 08:19
Kolejny odcinek kultowego serialu pt. "Aby żyło się lepiej. Wszystkim" Odcinek 3589 - "PO nas wali w rogi":

Cytat:
Gazeta Polska Codziennie": najdroższa droga powstała w Polsce

Koszt budowy kilometra obwodnicy Warszawy wyniósł 200 mln złotych. To najdroższa droga na świecie - pisze "Gazeta Polska Codziennie".


Jak informuje gazeta, o połowę tańsze są autostrady budowane w Alpach, gdzie trzeba było drążyć tunele w skałach czy na bagnach Florydy, gdzie budowlańcy musieli osuszać i utwardzać trasy.
Z kolei cena autostrady na niemieckich równinach (w podobnych warunkach do tych pod Warszawą) wynosi 40 mln złotych za kilometr.


Dlaczego drogi w Polsce są znacznie droższe? "Wszystko przez mało wiarygodną dokumentację przygotowywaną na zlecenie Głównej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Biura projektowe przygotowują kosztorysy za niewielkie pieniądze. Oszczędzają na badaniu terenów, przez które mają przebiegać trasy. Nie mając szczegółowego rozeznania (...) na wszelki wypadek zawyżają kosztorysy" - pisze dziennik.
Więcej w "Gazecie Polskiej Codziennie".
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gazet...wiadomosc.html