Wyświetl pojedynczy post
Bronex
Senior Member
 
Od: 04.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7530
Stary 29.05.2012, 13:26
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Mylisz się.
Akurat rozmawiałem sobie z Damienem. Wstydził się, że słabo mówi po polsku, ale zna wiele podstawowych zwrotów i na upartego mógłby sie dogadać. To po prostu miły, nieśmiały chłopak, który boi się ust otworzyć, zwłaszcza, że wie, że sępy czyhają na kazde jego potknięcie.
Trudno ,żeby oceniać go przez pryzmat intencji. Fakty są takie jakie są. Po polsku nie mówi. Zresztą posługiwanie się językiem obcym (dla Perkisa polski) zależy od osobowości. Ktoś może doskonale wszystko rozumieć ale jest tak nieśmiały ,że jak przyjdzie co do czego to nie wykrztusi z siebie ani słowa. Podczas studiów filologicznych miałem takiego kolegę ,który też doskonale wszystko rozumiał, uczył się ,pracował no ale mówienie przychodziło mu tragicznie. Przeczytanie nawet tekstu czytanki dłuższej niż A4 to było dla niego mordęga. Chociaż ćwiczył te czytanie ale i tak wyglądało to słabo. Podobnie jakieś improwizowane dialogi , krótkie wypowiedzi. Inny koleś z grupy , nic robił ale miał naturalny dar muzyczny. Intonację chwytał w lot.
Ostatnio edytowane przez Bronex : 29.05.2012 o godz. 13:32.
Odpowiedz cytując