Wyświetl pojedynczy post
wislak68
Senior Member
 
Od: 11.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2040
Stary 29.05.2012, 10:32
Gwiaździsty napisał(a):Wyświetl post
Grasz czasem w szachy ? W tej grze poświęcasz pionki aby zbić hetmana i np. wieże, by łatwiej było zadać Szach Mat.

czy by przegrał to by sie okazało. Raz już miał nie wygrać. Prezydentem został wbrew sonadżom a nie kreowany Tusk.
A teraz popatrzmy jakie korzyści z tej katastrofy wyciągnęła PO i Rosja. Oprócz zmiany prezydenta, zmiana prezesa NBP, zaczopowany IPN, służby specjalne. Nagle wszelkiej maści sowieciarze odzyli i powrócili pod skrzydłami Komorowskiego do ponownego mącenia.
Żebyśmy sie dobrze zrozumieli. W swoim poście zbijasz w jedną dwie sprawy: motywy ruskich i motywy Tuska. Wydaje mi sie że można dosyć łatwo wskazać motywy ruskich (zmiana prezesa NBP, zaczopowany IPN, służby specjalne. Nagle wszelkiej maści sowieciarze odzyli i powrócili pod skrzydłami Komorowskiego do ponownego mącenia, itp, itd) natomiast założenie że pokrywają się one z motywami Tuska to założenie że Tusk jest ruskim agentem. Nie lubię ryżego knechta i uważam że jest fatalnym, popełniającym mnóstwo błędów premierem ale nie posunąłbym się do oskarżenia go o świadomą zdradę na rzecz Rosji (natomiast nie mam wątpliwości że jest bardzo mocno maniplowany przez swoje otoczenie przy podejmowaniu decyzji które nie są korzystne dla Polski a są korzystne dla Rosji; być może ma tu również znaczenie fakt że w dlaszej karierze międzynarodowej ryży będzi potrzebował przynajniej "milczącej akceptacji" Rosji).
Dlatego powtórzę: jeśli twierdzimy że ryży świadomie wystawił ruskim prezydenta to, przy założeniu że nie jest ruskim agentem, jaki miałby w tym cel
Odpowiedz cytując