Podatki i ich wartość większości ludzi nie interesuje, bo pracują w szarej strefie,a jak coś płacą to i tak dramatycznie zaniżone. To co wkurzy ludzi to podatek katastralny, nie powiem licze na wysokie przeceny na rynku nieruchomości. Jednak jak Maniuś, który na lewo coś tam kobminował, a niewydolne Państwo nie potrafiło zweryfikować stanu posiadania do zarobków, to katastrat doprowadzi faceta do pionu. Będzie to moment,w którym ludzie w końcu zaczną myśleć i zobaczą jak zostali wydymani w sumie na własne życzenie.
Pewnemu idiocie tłumaczyłem, że sam sobie katastrat ne łeb ściągnął, głosując za wejściem do Unii. To się oburzył,że on tego nie wiedział,bo nie jest prawnikiem. A co ma jedno z drugim wspólnego do teraz nie wiem, niemniej czemu ludzie zawsze szukają wytłumaczenia, nawet najabsurdalniejszego, byleby nie przyznać się do włsnego błędu. Głupoty. A to taki Europejczyk pełną gębą
P.S. Rentowność polskich obligacji jest makabryczna, 5,41% przy Hiszpanii, która wiązę ledwo koniec z końcem a może się pochwalić wynikiem 6,41%. Czyli jeden procent róznicy między Zieloną Wyspą Szczęśliwości a krajem mającym gigantyczne problemy. Odczyt handlu detalicznego w Hiszpanii na pozomie -9%,bravo!