Przepraszam,że odgrzewam, ale musze wyjaśnić:
Drozd napisał(a):

Dlaczego żart? Chyba dobrze jest brać przykład z lepszych. A nam do poziomu energetycznego Niemiec duuuużo brakuje.
Twierdzisz że zamykają jądrówki bo zapewnili sobie nowe dostawy gazu.
|
Nie, nie twierdzę. Gaz miał tylko unaocznić, że Niemców trapi ten sam problem dotyczący łapówkarstwa jak i nas. Dlatego nie ma co patrzeć na nich bo ich decyzje są "wypaczone" w stopniu wprost proporcjonalnym do wysokości przyszłej pensji obecnego polityka w prywatnym koncernie.
Dlatego uważam, że nie ma się na nich co patrzeć w tej kwestii.
Ktos już powiedział, że o zamykaniu tylko na razie mówią, ale nie wiadomo czy zamkną. Przemysł niemiecki jest generalnie przeciw.
Cytat:
|
mamy 600 km wybrzeża gdzie można korzystać z wiatru, mamy wreszcie węgiel który można nie tylko spalić. Naprawdę gdyby za sprawy energetyki wziął się ktoś myślący bylibyśmy energetycznym eldorado. Bez super ryzykownego atomu.
|
Hm. Jakby Ci to powiedzieć. Niektórzy odbiorcy - jak cały przemysł - cenią sobie również takie cechy jak niezawodność, ciągłość dostaw energii elektrycznej na odpowiednim poziomie, odporność na awarie itp. Dlatego nie wybiorą farmy 100 wiatraków bo się pewnego dnia okazać może, że akurat nie wieje lub słabo wieje i nie ma tyle prądu ile byśmy chcieli. Wtedy dla pokrycia różnic pociągną z innych źródeł. Tylko z czego jak akurat inne wiatraki też słabo bo akurat nie wieje
