Lukasz napisał(a):

|
No najlepiej zwalić wszytko na media. Dla jasności - media wypuszczą cokolwiek co ludzie będą czytać i o czym będą dyskutować bo to się przekłada na medialność a to dalej na pieniądze od reklamodawców. A więc mówią o tym co chciałby usłyszeć kibic i to co jest poczytne. Nie jest tajemnicą iż ten temat był zarówno na rękę PZPN jak i środowisku kibicowskiemu które jest w swoich poglądach generalnie nacjonalistyczne. Także polityka oparta na wychowankach jest w sukurs i PZPN jak i organizacjom kibicowskim. I tyle media zrobiły przystały na zapotrzebowanie społeczne. Tak to widzę i nie pociągnę dalej tematu bo nie ma sensu.
|
Zależy też jacy kibice, co widać na tym forum. Istnieje tu grupa kibiców Wisły (wiadomo kto jej przewodniczy), która najchętniej wywaliłaby wszystkich Polaków, zatrudniła byle jakich kopaczy z zagranicy, bo przecież i tak będą lepsi. Ludzie o podobnych poglądach doprowadzili do takiej sytuacji, że w reprezentacji na ME jest kilku graczy nie mówiących w naszym języku, olewających Polskę w widoczny sposób. Więc oni też mają szerokie możliwości lobbowania do swoich poglądów. Osoby, które nie zgadzają się z tym nazywa się oszołomami, idiotami lub jeszcze mocniej. Co widać w ostatnich dniach.