|
Mowa o tym że Iliev nie posiada dośrodkowania, że Wilk nie posiada atutów ofensywnych - pełna zgoda. Właśnie dlatego powinniśmy szukać piłkarzy którzy poprawiliby naszą grę w 3 aspektach i o tym już swego czasu pisałem:
-uderzenia z dystansu
-dośrodkowania
-stałe fragmenty
Jedynym piłkarzem który jest w naszej kadrze i potrafi mocno kropnąć z dysktansu jest Sobol. W meczach w których grał pod koniec sezonu ten atut zdawał się jednak i tak zanikać. Strzały Wilka z dystansu...cóż, przypominam sobie tylko jedno znakomite uderzenie z Fulham. Spoza pola karnego praktycznie nie strzelamy, od święta trafi coś K**** Ile Razy Można. To jak dosrodkowujemy od czasu trenera Maaskanta woła już całkiem o pomste do nieba. Cikos, Paljić, Małecki, Kirm, Iliev- oni wszyscy ślą w pole karne odbijające się od murawy ,,szczury". W ten sposób nie wykorzystujemy największego atutu Genkowa. Stałe fragmenty to również dramat, bo z rzutów wolnych nie strzelamy, a rożne są bezpośrednio związane z dośrodkowaniami. W dodatku gra głową w ofensywie Bunozy czy Chaveza pozostawia bardzo wiele do życzenia. Ten element powinien akurat ulec poprawie po przyjściu Głowackiego.
|