WiślakNH napisał(a):

Potrzebuje jakiś informacji odnośnie Peugeota 206,które modele zasługują na większą uwagę i dlaczego,silniki których lepiej unikać,ceny zamienników na rynku jak i cena ubezpieczenia (mniejwięcej) bez zniżek
|
Unikaj silnika 1.1 jest po prostu za słaby. Optymalny wybór moim zdaniem to 1.6 (109KM) - pali niedużo, w mieście 8.5-9.5l. a przyśpiesza do setki w nieco poniżej 11s.i rozpędza się prawie do 200km/h. Jeśli chodzi o sportowe wrażenia ciekawą opcją może być też wersja S16 z dwulitrowym silnikiem, zapewnia osiągi zakrawające o sportowe, a do tego auta te są świetnie wyposażone - dobre audio, automatyczna klima, pełna elektryka i półskóry, przy czym cena zakupu jest wciąż przystępna. Jeśli chodzi o awaryjność, to psują się głównie osprzęt silnika i zawieszenie - cewki zapłonowe, wentylatory chłodnic, silniczki krokowe, amortyzatory, łączniki stabilizatora. Problemy bywają także z układem wydechowym, padają sondy lambda i korodują tłumiki. Do tego zdarzają się problemy z elektroniką. Co do zamienników, to nie ma z nimi większych problemów, są łatwo dostępne i stosunkowo tanie.