bonawentura napisał(a):

Co ciekawe sam Kupisz mówi, że zaliczył 9 asyst
Tomasz Kupisz (wywiad dla sport.pl) napisał(a):
|
- Wyżej stawiałem sobie poprzeczkę. Miałem nadzieję na strzelenie większej liczby bramek i częstsze asystowanie. Strzeliłem tę samą liczbę bramek co w poprzednim sezonie, a nawet o jedną więcej w Pucharze Polski (w sumie sześć). No i zaliczyłem o dwie asysty więcej - dziewięć. Liczby wskazywałyby na to, że jest delikatny postęp, ale ja tego tak nie czuję. Wiem, że oczekiwania były zdecydowanie większe wobec mojej osoby. Wiem, że niektórych kibiców zawiodłem.
|
A więc sprawdźmy kto ma rację. Czy jest to Kupisz, a wraz z nim ligol.pl, transfermarkt.de, czy wp.pl... Wyszukując przy pomocy TM jego asyst odnalazłem filmiki z tymi asystami.
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...rankowski.html -> 1 kolejka, Kupisz faulowany w polu karnym (niektórzy liczą to jako asystę, w regulaminie rozgrywek nie jest to liczone)
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...ski__0_1_.html -> 10 kolejka, Kupisz podaje do Pawłowskiego
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...ski__1_0_.html -> 11 kolejka, Kupisz podaje do Frankowskiego
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...kuszewski.html -> 21 kolejka, Kupisz podaje do Makuszewskiego
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...ski__1_0_.html -> 22 kolejka, Kupisz podaje do Frankowskiego
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...nek__2_1_.html -> 23 kolejka, Dośrodkowanie Kupisza z rzutu rożnego
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...rankowski.html -> 23 kolejka, Kupisz faulowany w polu karnym (j.w.)
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10..._Porebski.html -> 24 kolejka, Kupisz z rzutu rożnego podaje do Porębskiego
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...kuszewski.html -> 25 kolejka, Kupisz odgrywa do Makuszewskiego
Reasumując: "typowe podania" - 5, dośrodkowania z rzutu rożnego - 2 (to są asysty jak najbardziej), faule w polu karnym - 2 (kontrowersyjne)
Regulamin rozgywek Ekstraklasy (czy innych lig też tego nie wiem) mówi, że jak po faulu na kimś jest dyktowany rzut karny czy wolny nie jest liczona asysta. Uznajmy, że tak jest (mimo, że szczerze uznałbym to za asystę), a więc zostaje nam 7 asyst, a nie 5.