Wyświetl pojedynczy post
wislak68
Senior Member
 
Od: 11.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#17242
Stary 25.05.2012, 22:47
Drozd napisał(a):Wyświetl post
To czy ma rację czy nie jest kwestia sporną....
Mam wrażenie że koledzy poniżej odnieśli się do większości spośród podniesionych przez Ciebie argumentów. Dlatego chyba nie ma potrzeby abym odnosił sie do nich bardziej szczegółowo. Pozwolę sobie tylko zwrócić uwagę na trzy rzeczy:
"Może jestem kretyn ale atomu zwyczajnie się boję , nic na to nie poradzę." Nie wiem czy jesteś kretynem ale wiem że znacznie bardziej niz atomu boję się tego że w pewnym momencie nasz rozwój będzie zależał od tego czy Rosja sprzeda nam trochę więcej energi czy nie. Moim zdaniem to dopiero była by katastrofa znacznie większa niż teoretyczna opcja awarii elektrowni jądrowej.
"Słyszałeś o Tesli i jego źródłach energii?" No z całym szacunkiem ale jeśli chciałbyś planować rozwój kraju (a wiadomo że to wymaga większego zużycia energii) w oparciu o: Tesle, elektrownie wiatrowe i źródła geotermalne to ja takich wizji boję się znacznie bardziej niż wizji awarii elektrownii jądrowych.
"Co to znaczy relatywnie tania? Bo po mojemu choćby pierwszy MW wyprodukowany kosztował 1 zł to dodając do tego koszty budowy pierwszy MW kosztuje 1 + 20 000 000 000 czyli raczej nie tanio. Po wyprodukowaniu 1 GW ten gigawat będzie kosztował 1000+20 000 000 000" Mam nadzieję że wiesz o tym że to co napisałeś w tych dwóch zdaniach to kompletna bzdura i tylko zapędziłeś się w swojej argumentacji. Bo jeśli naprawdę obliczasz w ten sposób koszty jednostkowe energi to jesteś w ogromnym błędzie...
Ostatnio edytowane przez wislak68 : 25.05.2012 o godz. 22:51.