Kocur napisał(a):

W tej kwestii akurat jestem nogami i rękami za atomem. Nie ma innej alternatywy w tym kraju na źródła energii.
Nikt chyba nie wierzy w łupki co 90% udziałów mają Ruskie a poza tym Unia chce zakazać wydobycia - wiadomo dlaczego.
|
Trochę z innej beczki

. Słyszałeś o Tesli i jego źródłach energii? To że wydaje nam się że wszystko wiemy wcale nie znaczy że tak jest. Dlatego czy nie ma innej alternatywy to bym tak kategorycznie nie przesądzał.
Co znaczy ze nikt nie wierzy w łupki? Bo co ? Kto dał ruskim te udziały? Kto się zgodził na limity emisji CO2? Myślisz ze technologię atomową dostaniesz za darmo? Uran też dostaniesz za darmo? Przecież sami sobie nie wzbogacimy.
Dopiero jak się uzależnimy od jednego źródła energii będziemy pod ścianą. Dlaczego nie wolno produkować sobie prądu na własne potrzeby? Tylko jak coś wyprodukujesz to musisz odsprzedać do sieci za grosze a potem odkupić 10 razy drożej?
Wiatrak o średnicy 1,5 metra jest w stanie zapewnić prąd dla 150 metrowego domu. Sprzeżony z pompą ciepła zapewnia prąd i ogrzewanie. Tyle ze instalacja na dziś kosztuje 50 000. Gdyby się tym zająć na poważnie to cena spadłaby pewnie ze trzy razy.
Może jestem kretyn ale atomu zwyczajnie się boję

, nic na to nie poradzę.