Wyświetl pojedynczy post
Gwiaździsty
Senior Member
 
Od: 04.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#17230
Stary 25.05.2012, 19:27
jestem jak najbardziej "za" elektrownia atomową w Polsce. Nie jedną a co najmniej dwoma. Rezygnować to moga sobie kraje, które posiadają ich kilka jesli nie kilkanaście (i zobaczymy czy nie skończy się na tylko zapowiedziach). Zobaczcie jak wyglada mapa Europy. Polska to biała plama bez ani jednej elektowni.
Dlaczego w Polsce na ulicach jest wszechobecny brud ? Bo m.in. palimy weglem, który opada w postaci pyłu na ziemie. W Niemczech dlatego nie ma tego błocka na chodnikach po opadach bo są własnie te elektrownie atomowe.
Musimy jak najszybciej przeorientować rodzaj energii jakim chcemy zasilać naszą gospodarke. Albo bedziemy płacic w dalszym ciągu gigantyczne kwoty Rosjanom (dla nas najdrozsza cena gazu w Europie) albo bedziemy mieli swój w perspektywie o wiele tańszy, pewny (pozbawiony politycznego zakręcania kurka). Cena energi zacznie być tańsza, co odczuja Polacy w swoich kieszeniach. Kraj, który się rozwija potrzebuje coraz większej ilości energii.
Ze względów obronnych żródło energii musi być w Polsce a nie na Litwie, w Niemczech czy Rosji.
Skoro nie udała się rura z Norwegii to energie musimy pozyskiwac w Polsce aby nikt nas nie szantażował przykreceniem kurka. Bezpiecznie i ekonomicznie.
Czas na atom ! Szkoda, ze nie kilkanaście lat wcześniej !