Cytat:
Anna Fotyga, była minister spraw zagranicznych po tym jak przestała kierować misją Międzynarodowej Organizacji Pracy w Tbilisi została zatrudniona w Prawie i Sprawiedliwości. Zarobiła dzięki temu 135 tys. złotych - podaje "Fakt".
Gazeta, powołując się na oświadczenie majątkowe posłanki, wskazuje, że przez 11 miesięcy Fotyga zarobiła ponad 135 tysięcy złotych, co daje średnią miesięczną około 12 tysięcy zł.
Fotyga, pytana przez dziennikarzy gazety, o to co robiła w tym czasie, nie chciała odpowiedzieć. - Wszystko jest w oświadczeniu majątkowym. To, co robiła, to jest sprawa partii - powiedziała. O tym, czym się zajmowała nie mówią też inni politycy PiS. Wiadomo jedynie, że pracowała na tzw. etacie eksperckim.
by żyło sie lepiej
|
Leming, jak Boga kocham leming

Zarobiła odbrobinę wiecej niż normalnie w sejmie jako poseł - wielkie halo - a zarabiają tak (pewnie myślisz że robia za 8 stówek) :
Cytat:
Władzę ustawodawczą tworzy w Polsce dwuizbowy parlament. Zgodnie z rozdziałem IV Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej, składa się on z dwóch instytucji: Sejmu i Senatu, liczących odpowiednio 460 posłów oraz 100 senatorów. Wynagrodzenie za sprawowanie wskazanych zadań zwane jest uposażeniem. W 2011 roku wynagrodzenie to wynosi 9 892,30 PLN miesięcznie.
Zgodnie z przepisami art. 25 ustawy z dnia 9 maja 1996 r. o wykonywaniu mandatu posła i senatora „Uposażenie odpowiada wysokości wynagrodzenia podsekretarza stanu, ustalonego na podstawie przepisów o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, z wyłączeniem dodatku z tytułu wysługi lat”.
Za działalność o charakterze kierowniczym w ramach komisji sejmowych prawo przewiduje gratyfikacje pieniężne, podwyższające pensje zasadniczą.
Są to:
dodatek dla pełniących funkcję przewodniczącego komisji - wynosi 20% uposażenia, czyli 1 978,46 PLN,
dodatek dla pełniących funkcję zastępcy przewodniczącego komisji - wynosi 15% uposażenia, czyli 1483,75 PLN,
dodatek dla pełniących funkcję przewodniczących stałych podkomisji - wynosi 10% uposażenia, czyli 989,23 PLN.
Oprócz uposażenia oraz dodatków posłom i senatorom przysługują diety parlamentarne. Mają one na celu pokrycie kosztów związanych z wydatkami poniesionymi podczas wykonywania obowiązków na terenie kraju. Wysokość diety to 25% uposażenia. W 2011 roku wynosi ona 2 473,08 PLN. Dieta parlamentarna jest wolna od podatku dochodowego od osób fizycznych w granicach określonych w przepisach.
|