nero napisał(a):

Wszyscy tak gadacie, że klub robi transfery, żeby sprzedać więcej karnetów.
Może mi ktoś wytłumaczyć czy to naprawdę aż tak się opłaca?!
Ile tych karnetów więcej sprzedadzą jak będzie Brożek, Głowa, Zieńczuk zamiast jakiś wynalazków typu Lamey, Kew itp.
3.000 więcej ?
3.000 x 150 zł = 450.000 zł
minus podatki, koszty utrzymania (więcej ludzi, większe koszty?) bo chyba nikt nie wierzy że 150 zł klub ma na czysto...
Naprawdę dla klubu który ma budżet w milionach te parę tysięcy robi taką różnice ?!
Na obecną chwilę to fantazjujecie pisząc ściągamy Brożków by karnety zeszły, no ale może ktoś mnie jakoś przekona.
|
Sprzedane karnety:
-kasa przed sezonem
-większe pewne dochody z "dnia meczu"
-jeśli nawet idzie gorzej frekwencja nie jest dramatyczna i większa szansa na to że ktoś z karnetowiczów kogoś siłą zaciągnie na stadion.
Dużo sprzedanych karnetów to pewna kasa w ręku + szansa na większe zarobki w dalszej części sezonu.
Pamiętaj też że głównym kosztem klubów są kontrakty piłkarzy więc każda kasa ponad to jest wielce przydatna szczególnie w kontekście ostatnich problemów z płynnością finansową.