jova napisał(a):

Skromne 2,5 bańki euro na wzmocnienia w ciągu sezonu. W ostatnich latach żeby zbliżyć się do takiego budżetu transferowego musieliśmy zrobić wyprzedaż. Obecnie nie bardzo jest kogo sprzedać.
W ogóle Unirea może nie być najlepszym wzorcem jeśli idzie o gospodarowanie pieniędzmi. Wystarczy spojrzeć gdzie dziś ten klub się znajduje.
|
Skromne 2550 000 euro w jednym tylko sezonie. I to w tym gdzie sprzedano piłkarzy na 2 860 000 euro
A oto jak to wyglądało
w 06/07 zakup 615 000 sprzedaż 5 000
w 07/08 zakup 690 000 sprzedaż 320 000
w 08/09 zakup 2 550 000 sprzedaż 2 860 000
w 09/10 zakup 890 000 sprzedaż 100 000
w 10/11 zakup 300 000 sprzedaż 5 950 000 (po odejściu Dana)
Bilans
zakup 5 045 000 sprzedaż 9 235 000
Dan Petrescu zarobił dla Unirei z samych transferów ponad 4 mln euro nie licząc tego, co w LM