AS82 napisał(a):

|
Ty nalezysz do grona czarnowdzów ,już o tym pisałem wcześniej . Rząd oddał do użytku 9000 km dróg: gminnych,powiatowych, ekspresowych i autostrad ,a ty widzisz tylko ,że nie oddał 20 km pod Warszawą.
|
Przypomina mi się kabaret Laskowika z PRL-u:
"Schubert: Towaru nie będzie, traktor się zepsuł
Laskowik: - Nie traktor się zepsuł, tylko koło się zepsuło.
S: - Jak koło jest zepsute, to cały traktor jest...
L.: - Bolek, przestań szerzyć defetyzm. Ile traktor ma kół?
S.: - Cztery.
L.: - Ile jest zepsutych?
S.: - Jedno.
L.: - To ile jest dobrych?
S.: - Trzy.
L.: - To nie można powiedzieć, że trzy są dobre?!
S.: - Przecież to to samo.
L.: - Ale jak brzmi! TRZY DOBRE."
Co ciekawe w naszym wypadku raczej pasuje stwierdzenie że nawet korpusu traktora nie będzie :
- miało być 2100 km dróg ekspresowych i 900 km autostrad
- będzie 600 km dróg ekspresowych i 230 km autostrad
Dodatkowo nie ma kluczowych odcinków na Euro : ani A2 ani A4 na Ukrainę. Obronę rządu PO można tylko porównać do obrony szwagra Heńka który miał wyremontować kibel i łazienkę przed przyjazdem rodziny z zagranicy, ale niestety nie działa ani kibel ani umywalka ani prysznic, ale za to Heniek zdołał ułożyć większość płytek i przykręcić lustro. I taki AS82 go broni: "to i tak więcej płytek ułożonych niż przez ostatnich kilka lat, to naprawdę duży wyczyn". Poza tym rodzina zostanie przecież sprawnie (cytat ministra Nowaka) "rozprowadzona" do fontanny celem kąpieli i w krzaki celem załatwienia innych potrzeb, więc czemu uprawiać czarnowidztwo?
