AS82 napisał(a):

a kto wybiera zwycięzce przetargu? Przypominam, to nie superpuchar.
nawiasem mówiąc, te wszystkie rozwiązana jakie zaproponował dwa dni temu ten niby minister we Wrocławiu, że wprowadzi się obowiązek zapłacenia podwykonawcom, przed ostatecznym rozliczeniem się z głównym wykonawca, to od dawna są normalne wymogi przy prywatnych inwestycjach.
Kiedy chcesz byc podwykonawca na budowie hipermamrketu prowadzonej przez zagranicznego inwestora i głónego wykonawce z kapitalem z zagranicy to wiesz, że jako podwykonawca musisz byc zaakceptowany i co miesiąc skłądasz deklaracje do inwestora, że główny wykonawca nic ci nie zlaega, a jesli ty jako podwykonawca, masz kolejnego podwykonawcę, to musisz od niego otrzymac takie potwierdzenie, że nic mu nie zalegasz, zanim tobie zapłacą.
A nagle państwowy inwestor zdaje się odkrywac hamerykę