AS82 napisał(a):

|
Co do podwykonawców to z tego co sie orientuje nie Rzad ich zrobił w chuja tylko inwestorzy , no ale jak trwoga to do Rzadu i żeby z panstwowych pieneidzy oddawał im pieniedze . To samo z rolnikami , przyjdzie przymrozek ,uprawa sie zmarnuje to od razu leca ,żeby im Państwo oddawało już nie mówiąc o kuriozalnych odszkodawania za katastrofy typu 250 tys zł dla kazdego czlonka rodziny .
|
Rząd ich zrobił w ch u ja bo z wolnej ręki po Chińczykach ,państwowa (nadzorowana i obsadzana przez RZĄD) agencja GDDKA , daje kontrakt wydmuszce DSS. Do tego , DSS wziął o 200 mln więcej niż COVEC. Mało tego DSS w zasadzie wisiał na "układach" jakie miał jego właściciel. W tamtym roku zmarło się chłopu i teraz jak powiedział dyrektor finansowy DSS-u "po śmierci właściciela nikt nie ogarnia skomplikowanej inżynierii finansowej firmy". Stąd wniosek do sądu o upadłość likwidacyjną. Co jest najciekawsze? DSS nawet nie miał kasy ,żeby zapłacić Skarbowi Państwa za udziały kopalni kruszywa w Złotoryi. I to jeszcze za ministra Grada (tego od inwestora z Kataru dla stoczni co go nigdy nie było). I tak wydmuszka dostaje newralgiczny kontrakt. Zresztą kiedyś jeden z przedsiębiorców szwedzkich (firma wchodząca na rynek Polski) powiedział ,że Polska jest takim krajem ,że dzięki koneksjom politycznym można w dzień zostać bardzo bogatym człowiekiem.
W Polsce każda publiczna inwestycja jest realizowana dlatego ,że na każdym etapie poszczególne podmioty muszą płacić ogromne kwoty "podatku korupcyjnego" strukturom urzędniczych decydentów. IIIRP to kraj przegniły od korupcji.
Fajnie też wygląda twoje pitolenie o przetargach. Przetargi się "ustawia". Powiedzmy ,że urzędnicy "mają swojego faworyta". Najpierw organizuje się próbny przetarg. Patrzy się jaka jest najniższa oferta. Potem unieważnia się przetarg z jakichś formalnych powodów. Ogłasza się od nowa przetarg. Specyfikacja jest "po rozpoznaniu bojem" skrojona "pod nasz podmiot". "Nasz podmiot wygrywa" . Oczywiście wiadomo,że cena z przetargu jest nierealna. Więc potem aneksami do umowy dosypuje kasy.