Towarzysz Generał napisał(a):

|
Według Przeglądu Sportowego Wisła chce Olkowskiego, a Górnik 1,5 mln euro. Bierzmy, bo to najlepsza krajowa opcja i to w niewygórowanej cenie.
|
No jeśli wg Ciebie 1,5 mln euro za Polskiego kopacza który jeszcze nic wielkiego nie osiągnął , nawet w reprezentacji nie zagrał , który jest dopiero po pierwszym sezonie gry w Ekstraklasie to niewygórowana cena to gratuluję poczucia humoru . Na szczęście chodzi prawdopodobnie o taką kwotę tylko w złotówkach (choć tego też nie można być pewnym) a to już rozsądniejsza cena i uważam że Olkowski byłby ciekawym wzmocnieniem dla Wisełki jeśli chodzi o prawą obronę . Uważam że właśnie takich bocznych obrońców potrzebujemy ,dobrych w ofensywie a z czasem grę defensywną też można poprawić , zresztą teraz wśród najlepszych bocznych obrońców świata przeważają byli skrzydłowi . Jakiś czas temu były tutaj osoby które na prawą obronę proponowały Celebana który w defensywie jest dobry ale w ofensywie kiepski i nie ma tego zmysły do rozgrywania pod presją i już tej gry kombinacyjnej się nie nauczy dlatego uważam że ten piłkarz byłby dobrym kandydatem na stopera a nie prawego obrońcę ( podobnie wg mnie jest z naszym Marko). Co innego jest z zawodnikami umiejącymi grać w ofensywie , rozgrywać , do tego jeśli są wybiegani z dobrą szybkością to spokojnie można z nich zrobić klasowych bocznych obrońców jeśli odpowiednio wcześnie zaczną uczyć się tej pozycji ponieważ gry defensywnej można się nauczyć a rozgrywania i skutecznej gry do przodu już w pewnym wieku nie . Jako przykład spokojnie można podać Alabę z Bayernu , w ofensywie już jest bardzo dobry , defensywę z czasem będzie skutecznie poprawiał i za jakiś czas Niemcy będą mogli sobie za niego krzyknąć dwucyfrową cenę... Dlatego zakładając że Wisła będzie musiała w niedalekiej przyszłość ściągnąć kilku bocznych obrońców ( 3 -4) to wg mnie powinna szukać "tylko" wśród zawodników z inklinacją do gry ofensywnej , którzy w ofensywie dają drużynie równie wiele jak w defensywie .