|
Argument ,że taki kraj jak Polska (ludność+obszar) powinien mieć Ekstraklasę złożoną z 18-20 zespołów jest chybiony. Rosja czy Ukraina znacznie przewyższają nasz kraj w obu parametrach i jakoś mają po 16 klubów w najwyższych klasach rozgrywkowych. Ba.. nawet tak wielki i ludny kraj jak były Związek Radziecki , w takim 1989 roku miał też tylko 16 zespołów Wyższej Lidze ZSRR. O liczbie drużyn w lidze powinien przede wszystkim decydować stan środków finansowych, ile ta piłka może tych pieniędzy z gospodarki podnieść i odwrotnie. Takie kraje jak Niemcy , Anglia, Francja, Hiszpania mają rozbudowane rozgrywki ,bo jakie u nich pieniądze krążą w piłce. Fakt ,że często pożyczone, szejków , "nowych ruskich", magnatów sektora ubezpieczeniowo-finansowego ale jednak są. Biorąc pod uwagę nawet szacunkowe dane , to pieniądze globalnie jakie są w polskiej piłce są nikczemnie małe , nawet uwzględniając relację do ogólnego potencjału gospodarczego.
Ostatnio edytowane przez Bronex : 16.05.2012 o godz. 20:11.
|