Gwiaździsty napisał(a):

W pełni popieram wypowiedź Bronexa. Kiedyś pisałem o tym, że biedniejące społeczeństwo nie zapełni stadionów. Pieniądz jest coraz trudniejszy do pozyskania co jest zrozumiałe dla każdego (oprócz może nawiedzonych platformersów, którzy żyja wiadomosciami TVN-u i wizją Zielonej Wyspy). Prywatny biznes będzie się wycofywał z tej ligi. Narazie ze wzgledu na Euro 2012 spółki z udziałem Skarbu Państwa dostały prikaz na finansowanie klubów i reklamę wokół turniejową. Po zakończeniu tego cyrku i dobrnięciu do końca umów raczej wycofają się z tego interesu. Jako taka frekwencję na stadionach może tylko ratować wspomniane wyżej zejście z cenami biletów, co przełozy się na mniejsze zyski klubów. Oczywiście nie chodzi tu o takie kuriozum jak po śmierdzącej stronie Błoń gdzie dla sporej grupy kibiców ceny wachają sie od 1 zł do 5 zł. ! (chyba Hutnik w n-tej lidze ma droższe bilety). Jednak ze względu na klapę gospodarczą i coraz wieksze koszty utrzymania rodzin (drożyzna, bezrobocie) nalezy się spodziewać coraz gorszych czasów dla polskiej skopanej ligi, o czym sie wnet przekonamy.
W tej sytuacji propozycje powiększenia tej biednej ligi do aż 18 zespołow uważam za żart. W obecnej 16 zespołowej lidze połowa klubów ma problemy finansowe i gra na piekne oczy nie płacac zawodnikom czy dłużnikom. Dobieranie kolejnych dziadów niby w czym ma pomóc ?
Aby to miało sens to liga w obecnej sytuacji to max 12 zespołow. Zdrowych organizmów klubowych.
|
Mniejsze pieniądze tez z canalplus, bo tort dzielony na 18 ekip a nie 16.
A co do wpisu Br. :
Euro może mieć bardzo pozytywny wpływ na frekwencję. Przynajmniej w nadchodzącym sezonie. Jakikolwiek sukces przyciągnie nowe osoby na stadiony i tylko od klubów i będzie zależało czy bedą potrafiły tych ludzi zatrzymać na dłużej u siebie.
Poziom sportowy to jedno, ale zjeść i wypić tez trza. Kupić koszulkę, pohustac dziecko, czy wysrac sie bez zagrożenia zoltaczka.
Za sukces uważam półfinał.