Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
rw88
Senior Member
 
Od: 01.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#21111
Stary 15.05.2012, 23:04
Gdyby to ode mnie zależało, to zostawiłbym 16 drużyn i spadkowiczów byłoby trzech: 15 i 16 drużyna ligi, plus najgorsza drużyna dodatkowego mini turnieju barażowego pomiędzy 11, 12, 13 i 14 miejscem ligowej tabeli - albo w formie, że 11 drużyna gra przeciwko 14 i 12 drużyna przeciwko 13, a przegrani z tego meczu grają dwumecz o utrzymanie, albo w formie mini fazy grupowej, to do ustalenia. Wtedy nawet 11 miejsce nie byłoby pożądanym przez nasze drużyny i gra toczyłaby się do samego końca o stawkę.

To samo można by było zrobić w górze tabeli, ale problemem jest ilość naszych miejsc w europejskich pucharach - gdyby choćby było tak, że zawsze czwarta drużyna ligowa walczyła o udział w europejskich pucharach, to można by było zorganizować analogiczny mini turniej o grę w pucharach pomiędzy 4, 5, 6 i 7 drużyną w pucharach, wtedy tylko 8, 9 i 10 miejsce byłyby "neutralnymi". No chyba, że czołówce zostawić punkty z sezonu zasadniczego i zrobić np. pierwszej szóstce mecze pomiędzy sobą o europejskie puchary, doszłoby wtedy 10 dodatkowych spotkań dla czołowych klubów. Generalnie podoba mi się model holenderski, ale im dłużej go rozważam w naszym kontekście, tym bardziej wydaje się on trudnym do zastosowania...
Odpowiedz cytując