Wyświetl pojedynczy post
Tasio1906
Senior Member
 
 
Od: 11.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#71
Stary 15.05.2012, 13:20
murray napisał(a):Wyświetl post
Czy tylko ja chciałbym, żeby ktoś w tym kraju na wzór niemiecki stworzył regulacje w kontekście struktury własnościowej spółek zarządzających klubem piłkarskim?

Tam jest tzw. prawo "50% +1", czyli klub (którego członkami są kibice opłacający składki) ma większość głosów w spółce akcyjnej. Przez to nie ma sytuacji, że przychodzi byle kto z furą pieniędzy i robi sobie prywatny folwark z klubu piłkarskiego.

Przenosząc na nasze warunki, większościowym akcjonariuszem Wisła Kraków SA byłby TS, a potem na przykład lokalne firmy, indywidualni akcjonariusze.

Jestem zdania, że klub piłkarski powinien być reprezentantem lokalnej społeczności w świecie futbolu. Dlatego według mnie drużyna powinna być złożona w większości z wychowanków, ukształtowanych w Wiślackiej filozofii futbolu, a gdy są jakieś braki, powinno się dokupować wnoszących coś zawodników.
jestem za tylko to troszkę nierealne przy Polskiej mentalności, zaraz wynikłyby jakieś "wałki u góry". Co do oparcia drużyny na wychowankach to potrzeba by na to od dnia dzisiejszego jakieś 10-12 lat i ładnych kilka milionów euro.
Czy wygrywasz Czy nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim WISŁA i na dobre i na złe!!!!!
Ajax napisał(a):Wyświetl post
Nam potrzeba równowagi pomiędzy różnymi typami gracze, muszą być tacy od zapieprzania, tacy od grania, kilku młodych kilku doświadczonych. kilku z Polski kilku z zagranicy.

Odpowiedz cytując