|
Jeżeli Wisła chce na prawdę sprowadzić kogoś utalentowanego musi szukać zawodników młodych w wieku jakim do nas trafił m.in. Błaszczykowski. Zawodnik w wieku Magiery nie ma szans się już rozwinąć - gość osiągnął pewien pułap i go nie przeskoczy, o czym my w ogóle mówimy przecież ten zawodników trafił do nas już raz z Gwarka Zabrze i się nie sprawdził. Młodzi Polacy i zawodnicy z zagranicy ale niekoniecznie doświadczeni wiekiem ale mający umiejętności od których mogliby się zawodnicy z Polski czegoś nauczyć. (ale potrzeba na to środków - jeżeli ich nie ma to zostaje gra na polskim podwórku li wyłącznie).
Możemy mówić o różnych koncepcjach budowy zespołu ale w ostateczności liczy się efekt i cel do jakiego się zmierza - jeżeli zakładamy walkę w lidze, ewentualny awans do pucharów i odpadanie z Gruzinami czy Azerami nie ma sprawy tylko niech potem nikt nie ma pretensji do tych zawodników że z nimi przegrali - mierz siły na zamiary. Owszem możemy sobie sprowadzić Magierę czy Brozia - tylko co dalej - z nich wiele więcej nie da się już wycisnąć. Szczerze jeżeli Bednarz uczciwie powie że buduje zespół pod kątem Ekstraklasy bez mamienia kibiców wizjami gry w pucharach to na tym tylko by zyskał w ich oczach.
Ostatnio edytowane przez Merkury : 11.05.2012 o godz. 22:50.
|