|
Nie wiem czy działacze Wisły potrafią wyciągać wnioski z błędów swoich jak i innych polskich klubów piłkarskich. Kto w ostatnich latach wydawał w lidze największe pieniądze na tzw. "polskie talenty" i co otrzymał w zamian - Polonia Warszawa skupywała najlepszych zawodników Górnika, Bełchatowa, Ruchu itd a teraz jej właściciel postanowił zwinąć interes dlaczego tak się dzieje - otóż w Polsce mamy tak małą grupę utalentowanych zawodników że nie da w oparciu o nich zbudować średniej klasy europejskiej drużyny - próbowała Polonia wcześniej Wisła mając do dyspozycji lepszych zawodników w składzie niż teraz obecnie dostępnych na rynku polskim. Ilu z tych gwiazdeczek zrobiło kariery prócz wyjątków które można policzyć na palcach jednej ręki. Trudno niewielkim kosztem tak jak chce Cupiał zbudować silną drużynę w warunkach jakie mamy obecnie - ten kto twierdzi że się da od razu powinien udać się na wizytę do psychiatry. Jeżeli słyszę, że tacy zawodnicy jak np. Magiera nadaje się i tu pada argument przecież my gramy w przyszłym sezonie tylko w lidze to po ewentualnym awansie w takim razie w związku z tym że jest on za słaby na puchary Wisła go sprzeda, wypożyczy etc.. i znów będzie trzeba budować szkielet zespołu od nowa - sprowadza się zawodników pod określony wynik sportowy jeżeli Cupiał usłyszał by teraz że Ci których łysy chce sprowadzić nadają się jedynie na walkę w Ekstraklasie i przy dozie szczęścia mogą awansować do pucharów - zamknął by za sobą drzwi a na drugi dzień polecił przygotować wniosek do sądu o ogłoszeniu upadłości. Zobaczcie co się dzieje w polskiej piłce klubowej - poziom Ekstraklasy w tym roku sięgnął dna, czołowe klubu borykają się z problemami finansowymi, mistrz polski bez pomocy z miasta stał by się bankrutem z dnia na dzień i to wszystko dzieje się w przededniu Mistrzostw Europy organizowanych m.in. w Polsce.
Ilu wartościowych polskich zawodników udało się nam sprowadzić w ostatnich trzech latach - jeżeli Bednarz mówi że na akademii czy bazie treningowej nie da się zarobić to ja się pytam niech wskaże polskich zawodników grających w lidze którzy rokują dobrze i przyjdą za czapkę gruszek - ba i jeszcze w 90% nie gwarantują nawet przeciętnego europejskiego poziomu.
Widzę, że poszukiwania nowych zawodników przez Bednarza idą pełną parą do Jirsaka, któremu zaproponowano nowa umowę dołączyć ma Diaz - Pan Bednarz swoimi medialnymi wypowiedziami a teraz realnym działaniem wystawia sobie niską notę - czyli lewą obronę będziemy mieli obsadzoną przez Juniora "paralityka" Diaza (mam nadzieję, że w tej kwestii weszlo się myli).
Ostatnio edytowane przez Merkury : 11.05.2012 o godz. 19:55.
|