Wyświetl pojedynczy post
Tominho
Senior Member
 
Od: 07.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3760
Stary 11.05.2012, 19:05
Nie wiedziałem gdzie to umieścić, ale ostatecznie zdecydowałem się na ten temat

http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/1,...ln_widzow.html

Cytat:
Średnia frekwencja na meczach T-Mobile Ekstraklasy w sezonie 2011/2012 - kluby:

1. Legia Warszawa - 20 930 widzów na mecz
2. Lechia Gdańsk - 17 102
3. Śląsk Wrocław - 16 497
4. Wisła Kraków - 16 126
5. Lech Poznań - 15 317
6. Cracovia - 8 233
7. Korona Kielce - 7 875
8. Widzew Łódź - 6 541
9. Zagłębie Lubin - 6 492
10. Ruch Chorzów - 5 908
11. Jagiellonia Białystok - 4 050
12. Polonia Warszawa - 3 787
13. Podbeskidzie Bielsko-Biała - 3 268
14. Górnik Zabrze - 3 058
15. Łódzki KS - 2 685
16. GKS Bełchatów - 1 986
Jak widać, nasza średnia frekwencja w minionym sezonie to liczba odpowiadająca zapełnieniu połowy stadionu. Biorąc pod uwagę sporo meczy w europejskich pucharach (wiele osób decydując się na mecz pucharowy, automatycznie rezygnowało z meczu ligowego) i fatalną postawę naszej drużyny w meczach ligowych (Górnik, Podbeskidzie czy Polonia W.) wynik ponad 16 tysięcy uważam za całkiem przyzwoity. Nie należy także zapominać o tej często tu wspominanej identyfikacji kibiców z Polakami w składzie, a jak wiadomo z tym było szczególnie krucho...

W przyszłość pod względem frekwencji na stadionie patrzę jak najbardziej pozytywnie. Duży wpływ na taki stan rzeczy może mieć polityka transferowa łysego, który planuje zaprezentować kibicom zupełnie nową drużynę z większą ilością rodzimych graczy w pierwszym zespole. Tu mam na myśli ciekawość kibiców, którzy będą chcieli zobaczyć, co w nowym sezonie zaprezentuje Wisła Kraków. Odpadają również mecze pucharowe, więc kibice chcąc "najeść się piłką nożną w wykonaniu swojej ukochanej drużyny" będą z pewnością częściej wybierać się na mecze ligowe. Mam nadzieję, że ceny biletów nieco spadną (bo przecież nie jesteśmy już Mistrzem Polski). W sezonie 2012/13 marzy mi się frekwencja na poziomie 30 tys. kibiców na przynajmniej 4 meczach ligowych (Legia, Śląsk, Lech czy Lechia Gdańsk).
Odpowiedz cytując