Wyświetl pojedynczy post
archi33
Senior Member
 
Od: 09.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#16912
Stary 11.05.2012, 14:06
JEDREK76 napisał(a):Wyświetl post
Słuchaj czy Ty naprawdę myślisz, że ktoś zapomni w jaki sposób doszło do powstania tej koalicji Jak to Platforma nie chciała rozwiązania wówczas Parlamentu i groziła społecznym nieposłuszeństwem w razie rozwiązania Parlamentu i ogłoszenia nowych wyborów. Z kim miał wówczas rządzić w koalicji Kaczyński, skoro w Sejmie poza PO (która ani nie chciała koalicji, ani rozwiązania Parlamentu), PSL-em (któremu proponował koalicję, ale i tak musiałaby do niej wejść jeszcze kolejna partia, PiS i PSL nie miałyby większości) i SLD były jeszcze tylko te dwie partie

Z tego co się orientuję Tymoszenko nikt nie udowodnił korupcji, a Sawickiej tak. Tymoszenko siedzi za podpisanie niekorzystnych (według "sądu") umów dla Ukrainy. Proces Sawickiej toczy się już od 2007 r., a była posłanka PO wciąż jest na wolności (pomimo twardych dowodów). W moim prywatnym odczuciu Kaczyński popełnił błąd wypowiadając popierając polityczny bojkot Ukrainy. Choć niektórzy oceniają Jego posunięcie w kategoriach czysto PR-owych i oceniają to pozytywnie.
Piszesz, że korupcje trzeba tępić i tutaj pełna zgoda, ale jak wobec tego ustosunkujesz się do ostatniego apelu Prezydenta Komorowskiego wobec Ukrainy, aby wycofała ze swojego prawodawstwa możliwość karania polityków za podejmowane decyzje Przecież gdybyśmy u nas coś podobnego stosowali (choć w wydaniu PO właśnie od 5 lat jest to stosowane) nie byłoby możliwości ścigania Lipca, Sawickiej i innych przekrętasów.

jeżeli PIS mialby duze poparcie,nie potrzebowalby wtedy koalicjantow,albo dysproporcja nie bylaby taka duza.Dla mnie Komor jest pionkiem Tuska tak jak Mediwiediew byl pionkiem Putina.Nie powinnismy sie wtracac w suwerennosc panstw niepodleglych,tymbardziej ze jak to sie mofo jak to wi przyganial kociol garnkowi.Co do korupcji i scigania pelna zgoda,ale u nas idzie sie siedziec za alimenty,a za miliony nie.Wczoraj byl program na tvp info jak to zostali wydymani podwykonawcy autostrady a2.nie zaplacili im za faktury,a musza vat zaplacic.