archi33 napisał(a):

Skoro PIS wykonywał obietnice wyborcze dlaczego zrezygnował,dlaczego nie znalazł porządnego koalicjanta,tylko Leppera i Giertycha.Dlaczego ludzie glosowali na peło,jeszcze raz was pytam.
Jarek powiedzial ze nie zostanie plemielem,a zostal.Powiedzial ze nigdy nie wejda w koalicje z Giertychem i Lepperem,a wszedł.Media mi mozg wyprały?Kaczyński broni Tymoszenko,a Sawicka chce skazać?( KORUPCJE TRZEBA TEPIC)Dzis na wiejskiej jest ladny chlew PALIKOT zrewanżował sie za porownanie do hitlera,choc go to nie usprawiedliwia
|
Słuchaj czy Ty naprawdę myślisz, że ktoś zapomni w jaki sposób doszło do powstania tej koalicji

Jak to Platforma nie chciała rozwiązania wówczas Parlamentu i groziła społecznym nieposłuszeństwem w razie rozwiązania Parlamentu i ogłoszenia nowych wyborów. Z kim miał wówczas rządzić w koalicji Kaczyński, skoro w Sejmie poza PO (która ani nie chciała koalicji, ani rozwiązania Parlamentu), PSL-em (któremu proponował koalicję, ale i tak musiałaby do niej wejść jeszcze kolejna partia, PiS i PSL nie miałyby większości) i SLD były jeszcze tylko te dwie partie
Z tego co się orientuję Tymoszenko nikt nie udowodnił korupcji, a Sawickiej tak. Tymoszenko siedzi za podpisanie niekorzystnych (według "sądu") umów dla Ukrainy. Proces Sawickiej toczy się już od 2007 r., a była posłanka PO wciąż jest na wolności (pomimo twardych dowodów). W moim prywatnym odczuciu Kaczyński popełnił błąd wypowiadając popierając polityczny bojkot Ukrainy. Choć niektórzy oceniają Jego posunięcie w kategoriach czysto PR-owych i oceniają to pozytywnie.
Piszesz, że korupcje trzeba tępić i tutaj pełna zgoda, ale jak wobec tego ustosunkujesz się do ostatniego apelu Prezydenta Komorowskiego wobec Ukrainy, aby wycofała ze swojego prawodawstwa możliwość karania polityków za podejmowane decyzje

Przecież gdybyśmy u nas coś podobnego stosowali (choć w wydaniu PO właśnie od 5 lat jest to stosowane) nie byłoby możliwości ścigania Lipca, Sawickiej i innych przekrętasów.