W sumie, Cupiał działa w powtarzalny sposób. Zatrudnia, "buduje", rozwala, zwalnia i od nowa. Cykl co dwa lata, chyba, że wyniki są fatalne, wtedy trwa krócej

.
Czyli co z tego wynika ? Ano, Można się spodziewać podobnych kroków jakie już miały miejsce w tej samej sytuacji gdy byliśmy za Holendrów, czy wcześniej za Skorży. Bednarz z Probierzem dostaną kasę na dobry start. Kogoś tam kupimy za ponad 500k, ze dwóch dodatkowo przyjdzie na dobre kontrakty, ale bez odstępnego.