Gwiaździsty napisał(a):

|
Wiekszej głupoty nie przeczytałem. Wtedy czym rezprezentacje narodowe będą się różnić od drużyn klubowych ? Kuwejty, Emiraty, Dubaje sciągną sobie najlepszych grajków na świecie, którzy pograją w ich pseudoligach przez 2 lata a potem w ich reprezentacjach będą walczyć o MŚ.
|
Myślałem, że hokejowe zasady dotyczące reprezentacji są powszechnie znane, ale widzę, że jednak nie do końca. Otóż chodzi tam o to, że 2 lata gry w lidze danego kraju to DRUGI z warunków gry dla kadry, pierwszy to obywatelstwo. I tak w naszej reprezentacji Perquis, Boenisch, Matuszczyk czy Obraniak nie mogliby zagrać nawet pomimo posiadania polskiego paszportu. Oczywiście "Kuwejty" by sobie dały z tym fantem radę, ale zdecydowanie utrudniłoby to ten proceder w wielu przypadkach - choćby tych polskich.