Mareq napisał(a):

Oprócz tego , że Francuzi wybrali sobie na prezydenta charyzmatycznego przyjaciela kolorowych , pamiętać należy również o wyborach parlamentarnych w Grecji.
http://gielda.onet.pl/na-gieldzie-w-...405,news-detal
Socjaliści(PASOK) stracili 119 mandatów i mają ich 41 , a komuniści w dwóch odmianach(SYRIZA I KKE) mają ich 78. ND(108 miejsc) która wygrała wybory nie będzie miała łatwego zadania sformowania koalicji.
Do tego w parlamencie greckim mandaty zdobyło 33 rozłamowców z ND , który opuścili obecnie najliczniejszą partię parlamentarną z powodów min. braku zgody co do porozumień pożyczkowych z UE i MFW , więc na nich raczej ciężko liczyć przy formowaniu koalicji. Dołożyć do układanki należy również 21 mandatów dla nacjonalistów z XA , oraz 19 dla kolejnej w tym rozdaniu partii socjalistycznej(DIMAR). Jest kolorowo.
|
Czyli PASOK z ND jest w mniejszości (149 mandatów). Myślę że te dwa brakujące głosy wyhandlują ale co to będzie za wiekszość ... Jeśli weźmie się pod uwagę wyzwania jakie stoją przed nimi to słabo to widać. Coś mi się wydaje że do 8 mld USD już zadeklarowanych będziemy musieli w najbliższym czasie dokładać następne aby bankierzy z Paryża i Bonn mogli ratować swoje greckie inwestycje

.