Kończą się kontrakty: Pareiko, Kurto, Lamey'a, Diaz'a, Paljić'ia, Nuneza, Sobolewskiego, Jirsak'a, Biton'a. Według oficjalnej i transfermarkt wypożyczeni są: Jarosiński (MKS Kluczbork, II liga), Mateusz Kowalski (Termalica, I liga, 9 meczy w tym kilka z ławki), Łukasz Burliga (Ruch Ch., T-ME, 19 spotkań 5 z ławki), Michał Nalepa (Ruch R., I lga, 21 meczy w tym jeden z ławki), Damian Skołorzyński (Termalica, 6 spotkań w tym 2 z ławki), Michał Chrapek (Kolejarz Stróże, I liga, 21 meczy). Przedłużyć kontrakty z Sergei'em i Radkiem. Znaleźć chętnych na Jarosińskiego, Skołorzyńskiego i Kowalskiego oraz Stanka i Masiude z MESA. Wtedy kadra wyglądała by tak:
BR: Pareiko, Jovanić
LO:

,
ŚO: Jaliens, Chavez, Bunoza, Czekaj, Nalepa
PO: Jovanović, Burliga
DP: Sobolewski, Wilk
ŚP: Brud, Chrapek
LS: Iliev, Kirm
OPŚ: Melikson, Garguła
PS: Małecki, Boguski
N: Genkov,

,
Jaliens może grać na prawej obronie, Bunoza czy Burliga na lewej. Nie wiadomo jak się rozwinie sytuacja Jaliens'a. Ciekawe czy znajdzie się chętny na Chavez'a i Gargułę. Ciekawi też czy w klubie pojawi się Wiślacka trójka z Trabzonu, a także Krakus z Zabrza (Pazdan). Jeśli doszła by ta 4 to odejść powinien: Brud i Burliga. W sumię przynajmniej 12 do wylotu, plus opcjonalnie: Jaliens,Garguła, Chavez, Brud i Burliga. Najwięcej inwestycji wymaga defensywa, w naszej buraczanej lidze straciliśmy 26 bramek, nie wspomnę o fazie grupowej LE, w dalszej kolejności napastnik i kreatywny pomocnik.