Wyświetl pojedynczy post
kacpaw91
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#55009
Stary 04.05.2012, 12:45
Ajax napisał(a):Wyświetl post
Szkolenie młodzieży jest melodią przyszłości bez gwarancji zysków i efektów my jesteśmy od 15 lat klubem na tu i teraz. Patrząc realnie to liczba sukcesów jest gigantyczna.

IMHO nie chce kiepskich wychowanków kiepskich Polaków i kiepskich Holendrów w drużynie. Taki Czekaj rokuje na przyszłość jestem jego zwolennikiem ale wiecznie młody talent Brud nie oddać strzału który by minął bramkę o mniej niż 15 metrów?
W piłce nie ma gwarancji. Nie mamy gwarancji, że jak wydamy te 5 mln euro w okienku na transfery to wygramy mistrzostwo i awansujemy do LM. Być może spadniemy... Jednak taka Akademia to też... promocja klubu. Samo istnienie infrastruktury sportowej zwiększy prawdopodobieństwo, że napotkamy jakiś talent - więcej młodych będzie chciało tu grać, trenować. A Ci którzy okażą się za słabi zasilą niższe ligi, ale oni i ich rodziny będą kibicami Wisły - taka barcelońska, a także poniekąd z Realu filozofia. Przede wszystkim jest to zmiana wizerunku. Legia, Lech i Zagłębie obecnie wypracowały sobie taki wizerunek, że są u nas postrzegane jako kluby stawiające na młodzież. No i teraz walczymy o jakiegoś nowego Lewandowskiego z 1. czy 2. ligi, chłopak ma 18 lat i ma oferty z Wisły, Legii, Lecha i Zagłębia. Kogo wybierze? Nawet będący kibicami Wisły Makowie powiedzieli, że na razie nie chcą trafić do Wisły.

Oddanie całego stadionu miało być gwarancją wzrostu frekwencji. Gwarancja w sporcie nie istnieje. Co innego większe, czy mniejsze ryzyko.

Jednak jak mówiłem - potrzebujemy hybrydy. No i jednej spójnej koncepcji na 5-10 lat. Trenera, który dostanie minimum 3 lata, a także drużynę budowaną na wiele lat. Ile razy od Parmy, Schalke, Lazio zmienialiśmy koncepcję budowy klubu? Ile razy zmieniano taktykę? Ile razy zmieniano trenerów? Niestety potrzebujemy także lepszego PZPN i lepszej Ekstraklasy S.A. PZPN mógłby zbudować kilka profesjonalnych szkółek piłkarskich w kraju. Opracować system szkolenia podobny do tego z Niemiec. Wzorem koszykówki mogłaby dajmy na to w 1. lidze występować młodzieżowa drużyna związkowa. Możliwości wsparcia od związku jest wiele.
Odpowiedz cytując