martin_6 napisał(a):

|
Tak, lewicowcem. Przedstawicielem państwowo-konserwatywnej lewicy. Coś jak PiS na dzisiejsze standardy, które też jest przecież partią na wskroś socjalistyczną (narażę się co niektórym, ale cóż). Endecja za to nie ma swojego odpowiednika światopoglądowego w obecnych czasach (niestety), może znalazłbym co najwyżej pojedynczych polityków z podobnego nurtu (LPR chciał się odwoływać do tego dziedzictwa, ale to też nie do końca to, bo mieli wyraźne skrzywienie katolicko-socjalistyczne, czego nie można powiedzieć o endecji, w sprawach gospodarczych i religijnych raczej zrównoważonej).
|
Rozumiem ,że PIS zawłaszcza cały dorobek historyczny pod siebie ,np." Solidarność" ,to teraz chce zawłaszczyć pod siebie także Piłsudzkiego . Nie jestem politologiem ale państwowo-konserwatywna lewica - wymyśliłeś niezły twór . Sądze ,że Piłsudzki gdyby zobaczył co obecnie wyprawiaja Kaczyński z Macierewiczem musiał by to ponownie spuentować: "Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić."