Wyświetl pojedynczy post
szym_ek
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 05.2007
Skąd: Bronowice

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#20646
Stary 03.05.2012, 21:58
ale to też nie jest tak że klub wyszkoli zawodnika a później odchodzi i klub zostaje tylko z rachunkiem za wyszkolenie.
zgodnie z uchwałą pzpn-u przy założeniu że zawodnik 20 letni odchodzący z klubu Ekstra klasowego jest w nim szkolony od 9 roku życia to za te 11 lat klubowi należy się ekwiwalent około 220 000 zł. wiec to nie są takie małe pieniądze.
więc nawet jak jakiś zagraniczny klub "podkradnie' zdolnego zawodnika Wiśle myślę że te pieniądze powinny pokryć jego wyszkolenie.
Odpowiedz cytując