Wyświetl pojedynczy post
rw88
Senior Member
 
Od: 01.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7431
Stary 02.05.2012, 22:34
Vinci napisał(a):Wyświetl post
Skład? Zaskoczony jestem Glikiem i Brożkiem. Reszta raczej ok.
Ja się bardzo cieszę, że powołał Glika. Nie jest i nigdy nie będzie to wielki piłkarz, ale gość jest bardzo charakterny, waleczny, pełen profesjonalista (włoski i hiszpański w paluszku) i generalnie również odporny psychicznie - to taki trochę casus Rasiaka w Polsce, ale jego gra w Torino nie wskazuje na to, że robi sobie coś z tych docinek.

A tak podsumowując fakty - Glik ma 24 lata, jest środkowym obrońcą, gdzie w naszej kadrze jest ogółem bieda, ma doświadczenie z gry na poziomie Serie A (16 spotkań) przeciwko światowej klasy piłkarzom. Aktualnie gra regularnie w Torino w parze z reprezentantem Włoch Angelo Ogbonną, Glik wygryzł ze składu Di Cesare, kapitana Torino w poprzednim sezonie - grali mniej więcej równo (z przewagą Kamila), ale to kwestia rotacji stosowanej przez trenera Venturę. Jego drużyna jest aktualnym liderem Serie B i jest na dobrej drodze do powrotu do Serie A, a w 22 meczach, w których grał Glik stracili zaledwie...12 goli (w pozostałych 15 meczach stracili 13 bramek).

Fakty, jak widać, przemawiają za Glikiem, szczególnie że będzie zapewne tylko zmiennikiem dla Perquisa i Wasilewskiego.
Odpowiedz cytując