|
semper fi
Offline
|
#1162

02.05.2012, 08:40
|
Cytat:
Właściciel dawnego hotelu Cracovia chce postawić w jego miejscu centrum handlowo-usługowe. - Nie chcemy powtórki z Galerii Krakowskiej - mówią władze miasta i zapewniają, że zgody na to nie dadzą. Na razie Cracovia podzieliła losy hotelu Forum - olbrzymie reklamy przesłoniły ją w całości
W pierwszej połowie maja nowy właściciel hotelu Cracovia spółka Echo Investment z Kielc, ma publicznie ogłosić wstępną wizję dotyczącą zarówno funkcji, jak i formy przyszłego kompleksu. Swoje plany zdradziła już jednak władzom miasta na spotkaniu konsultacyjnym.
Okazuje się, że inwestor chce postawić w miejscu hotelu centrum handlowo-usługowe. Napotkał jednak na zdecydowany sprzeciw. - Nie wydamy zgody na budowę w tym miejscu centrum handlowego, bo nie chcemy, aby powtórzył się błąd z Galerią Krakowską. Ścisłe centrum miasta to nie miejsce dla sklepów wielkopowierzchniowych - mówi stanowczo Elżbieta Koterba, wiceprezydent ds. rozwoju miasta. - Teren po Cracovii to dla miasta bardzo ważny obszar, dlatego przed dwoma tygodniami, na wniosek prezydenta, radni uchwalili przystąpienie do planu miejscowego obejmującego również ten teren. Inwestor został o tym poinformowany i będzie musiał dostosować do tego swoje plany.
|
Z jednej strony szkoda - może by przy okazji zaorał ten supermarket obok 
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
|
|