Cytat:
Przy stadionie Wisły powstanie kemping dla holenderskich kibiców podczas Euro 2012? - Jest inwestor, który jest zainteresowany utworzeniem pola dla namiotów i samochodów kempingowych na terenie dawnego basenu. Wyraziliśmy na to zgodę. Jeżeli zgodzi się na to też miasto, to takie pole będzie funkcjonować - mówi Ludwik Miętta-Mikołajewicz, prezes TS Wisła.
Basen Wisły nie funkcjonował w poprzednich latach z powodu budowy stadionu. Teraz musiałby zostać gruntownie zmodernizowany. Klub nie ma takich planów. - Przy naszych warunkach pogodowych, często krótkim okresie upałów, prowadzenie takiego basenu nie jest opłacalne - wyjaśnia prezes Miętta-Mikołajewicz. Przyznaje, że Wisła nadal szuka inwestora, który na tym terenie wybudowałby hotel.
- Mam informację, że tej strefy noclegowej dla kibiców nie będzie. Zrezygnowano, bowiem były informacje, że jeżeli kibice przyjadą samochodami kempingowymi, to będzie ich niewielu - mówi Krzysztof Radwan, dyrektor MLP.
Informację potwierdzono w firmie Prowokator, która miała organizować fan-camp w Czyżynach. Niewykluczone więc, że Holendrów na Euro do Krakowa może przyjechać niewielu. Przypomnijmy, że po tym jak policja źle potraktowała fanów Wisły w Enschede przed meczem z Twente w ramach Ligi Europy, kibice z Holandii nie przybyli na rewanż do Krakowa, obawiając się odwetu.
|
Już widzę oczami wyobraźni taki woodstock na Reymonta ... :/