Wyświetl pojedynczy post
Po prostu Wiślak
Senior Member
 
Od: 02.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#239
Stary 01.05.2012, 19:10
Bobek80 napisał(a):
Popadasz chlopie w druga skrajnosc. Jedni chca polakow za wszelka cene, inni, jak ty, obcokrajowcow za wszelka cene ("bo to amerykanskie, lepsze").
Bzdury. Chcę obcokrajowców, bo w przygniatającej większości są lepsi od polskich zawodników, których mamy w ME i których może ściągnąć Bednarz z naszych lig w ramach napychania zaprzyjaźnionym menadżerom portfeli.

Nie z powodu mody. Nie dlatego, że nie kocham swojego kraju. A Amerykanów nawiasem mówiąc nie lubię . Tak, decyduje jakość, której obecnie w Polsce nie ma.

Prawda jest taka, że Ci obcokrajowcy zdobyli przed rokiem MP, łącznie trzykrotnie wygrali z Cracovią, dali wspaniały sukces w europejskich pucharach. A co dał Czekaj, Brud, Uryga? Co przez ten czas znaczyli i dalej znaczą?

Prawda jest też taka, że gdyby nie wielki pech w obecnym sezonie wyrażany poważnymi kontuzjami niemal wszystkich najważniejszych zawodników jesienią, bylibyśmy dziś w zupełnie innym miejscu, a Bednarz dalej na bezrobociu. Nie byłoby całej tej absurdalnej i szkodliwej nagonki na obcokrajowców. Gdyby nie kontuzje i późniejsze długie dochodzenie do formy tych zawodników, z pewnością mielibyśmy przynajmniej kilka punktów więcej, do końca będąc w grze nawet o mistrzostwo.

I gdyby nie chore decyzje Cupiała: zastąpienie Maaskanta najpierw Moskalem, a potem Moskala Probierzem, połączone z zatrudnieniem łysego nieudacznika, który kretyńskim postępowaniem rozwalił całą rundę wiosenną.

Nie chcę oglądać na boisku walczących, ale kaleczących piłkę Bruda, czy innego wychowanka, lecz piłkarzy typu Meliksona bądź Ilieva. Na ich grę można patrzeć z przyjemnością. To są piłkarze. Z wadami, nie najwyższej europejskiej klasy, ale jednak. To oni, a nie Czekaje robią różnicę. Zamiana ich na jakiś półprodukt z krajowego podwórka będzie zwykłym sabotażem. Tak jak jest nim zamiana Valckxa na Bednarza.

Ogryzek napisał(a):
Zgadzam się z tym co napisałeś, a post kolegi Po prostu Wiślak to demagogia/prowokacja.
Prowokacją są nieustanne ataki na obcokrajowców i bronienie przedstawianych przez Bednarza chorych planów. Tak się niestety na razie składa, że do zawdzięczenia mamy znacznie więcej Jaliensowi, niż np.: Czekajowi.
Ostatnio edytowane przez Po prostu Wiślak : 01.05.2012 o godz. 19:12.